,

Schiet naar de maan, beland tussen de sterren

Het was vreemd vorige week. Nog geen tien minuten had ik “de nieuwsbrief” op Facebook gepost of daar kwam Wiebke met het fantastische nieuws dat Stijn het tornooi van Meerhout op zijn naam geschreven had. Ja, dat is echt fantastisch nieuws. En neen, niet omdat we niet in Stijn geloofden, niet omdat we het voor onmogelijk hielden. In tegendeel, we wisten dat het er in zat. Stijn is immers een sterke en ervaren speler die er heus niet voor spek en bonen bij zit.

Ook het tornooi daarvoor speelde Spellenclub Mechelen een hoofdrol in een spannende eindstrijd. Wiebke moest in die eindstrijd helaas de duimen leggen met een eindscore van 357,94 tegen 358,97 en strandde op een schitterende tweede plaats. In onze club wisten we het al langer, Wiebke is een straffe madam met wie je rekening moet houden. Ook dat weten ze nu bij BFVS (FBJS).

Spellenclub Mechelen heeft dus naam én faam gemaakt in een spetterend eerste seizoen. Onze ploeg viel al op door samenhorigheid en sfeer (een 10 voor gezelligheid, mocht er iets bestaan als “Komen Spelen”) en natuurlijk zag je ze al van ver, in club-t-shirt of -trui. In het club-klassement strandden we op de vierde plaats, net naast het podium. Dat is spijtig, ja, maar het smaakt vooral naar meer en het geeft goesting, goesting om volgend jaar óp dat podium te staan. Maar er is ook een leuke kant, want die vierde plaats is wel een ticketje naar het Europees kampioenschap op Spiel in Essen waard.

Het is dus niet meer dan correct om al onze spelers hier zeer uitdrukkelijk te bedanken voor hun inzet en motivatie en ze te feliciteren met hun prestaties. Deelnemen aan tornooien moet in de eerste plaats, altijd en overal, plezant blijven. Een puike prestatie is dan mooi meegenomen. Niet elk spel is even makkelijk te winnen, niet voor elk spel zijn er evenveel finaleplaatsen, maar dat maakt niet uit. You win some, you lose some… als je maar blijft spelen, als je je maar blijft amuseren.

Volgende spelers plaatsten zich voor de finale:

 • Catan: Wiebke en Johan
 • Level 8: Patrick en Patrick
 • Berenpark: Wiebke
 • Notre Dame: Stijn
 • First Class: Philippe
 • Torres: Balte
 • Het dorp: Patrick
 • Great Western Trail: Philippe
 • Castles of Burgundy: Johan
 • Chickwood Forest: Wiebke
 • Cartagena: Bianca en Patrick
 • Istanbul The Dice Game: Anja
 • 7 Wonders: Johan en Stijn

Dat is een indrukwekkend lijstje, inderdaad. En als jij nu zin krijgt om ook eens de tornooisfeer op te snuiven, spreek dan zeker Anja of Patrick eens aan op de spelavonden. Voor alle informatie omtrent inschrijvingen, carpoolen, spellen en ervaring kan je zeker bij hen terecht.